دوستان گرامی، جهت دانلود نرم افزارها بروی تصاویر کلیک کنید. رمز تمامی فایل های زیپ شده zistfile.ir می باشد.

ArgusLab یک نرم افزار مدلینگ مولکولی می باشد که بیشتر در زمینه ی مدل سازی ساختار های اتمی پیچیده و پایدارسازی آن ها کاربرد دارد. این نرم افزار در کشور آمریکا و برای نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز توسعه یافته و استفاده از آن رایگان می باشد. یکی از امکانات ویژه ی ای نرم افزار امکان انجام داکینگ مولکولی پروتئین-لیگاند در بررسی ها و غربالگری های دارویی است. جهت دانلود این نرم افزار بروی تصویر کلیک کنید.

OVITO یک نرم افزار گرافیکی می باشد که بیشتر در زمینه ی آنالیز و مشاهده ی ساختارهای اتمی شبیه سازی شده کاربرد دارد. OVITO در کشور آلمان توسعه یافته و طریقه استفاده از آن بسیار ساده می باشد. این نرم افزار گرافیکی بیشتر امکانات نرم افزار VMD را دارا می باشد با این تفاوت اساسی که از این نرم افزار می توان برای نمایش ساختار های بیضی گون و فاکتورهای اساسی مرتبط با این نوع ساختارها از قبیل جهت گیری مربوط به بیضی گون ها، ممنتوم ها و … استفاده نمود.برای دانلود این نرم افزار بروی تصویر کلیک کنید.

CLC یک نرم افزار ویژه با کاربری اسان در حوزه ی آنالیز تخصصی داده های ژنومی و پروتئومی است. این نرم افزار قابلیت اجرا بروی سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز، لینوکس و مک را داشته دارای قابلیت های نظیر بررسی توالی های ژنی و پروتئین ، نقشه ی جایگاه برش آنزیم های محدود الاثر، کلونینگ مجازی، طراحی پرایمر و پروب و برچسب زنی ژن ها را دارا میباشد.

Fast PCR نرم افزاری ساده و در عین حال کاربردی است. این نرم افزار با محصی کاربری جذاب و کاربر پسند امکان ویرایش و مشاهده انواع توالی ها، بررسی پرایمر و پروب و نیز ویرایش ژن ها را فراهم میاورد. با استفاده از این نرم افزار به آسانی میتوانید کلونینک مجازی انجام دهید.

Chromas  یک نرم افزار بسیار کاربردی در حوزه ژنومیکس و پروتئومیکس است. پس از تعیین توالی ژن ها فایل دریافتی و نتیجه آنالیز های مثل سنجر  دارای پسوند abi و حاوی اطلاعات مربوط فلوئورسنت نوتکلوئوتیدهاست. با استفاده از این نرم افزار میتوان اطلاعات موجود در فایل دریافتی را به توالی رشته ای با پسوند fasta تبدیل و آنالیز های فیلوژنی یا ویرایش را روی آن انجام داد.

Cn3D یک نرم افزار ویژه کم حجم برای مشاهده و برخسی اصلاحات ماکرومولکول ها بویژه پروتئین هاست. با این نرم افزار کم حجم و کاربردی امکان نشاهده دومین و ساختار های پروتئینی و برخی اصلاحت ساختاری بروی آن ها در دسترس خواهد بود.

Hex  یک نرم افزار اختصاصی برای انجام پروژه های داکینگ پروتئین- پروتئین  میباشد. این نرم افزار رایگان قابل اجرا بروی سیستم عامل های مختلف بوده و امکان محاسبه ی انژی کل برهمکنش و نیز اجرای برهمکنش بر اساس شباهت شکل، انرژی و … می باشد. جدیدترین نسخه ی این نرم افزار ۸ میباشد که در وب سایت زیست فایل قرار دارد.

RNAsturcture یک بسته ی محاسباتی برای تعیین ساختار دوم DNA و RNA میباشد. این نرم افزار شامل الگوریتم های ویژه برای بررسی احتمالات جفت شدن بازها و تعیین پایداری هر کدام از ساختار هاست علاوه بر این نرم افزار مذکور قابلیت تعیین تمایل زیست مولکول ها به یک RNA هدف را  نیز دارا میباشد. این نرم افزار قابلیت نصب بروی سیستم عامل های مختلف را داشته و بصورت رایگان قابل دسترس است.